Program i moduł do ryczałtu ewidencjonowanego

Prowadzisz niewielką firmę? Potrzebujesz programu, który w łatwy i przystępny sposób pomoże ci w prowadzeniu uproszczonej księgowości lub rozliczasz się na zasadach ryczałtowych? Program Księga podatkowa pewnością ułatwi zarządzanie całą dokumentacją. W tym celu warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Wybierz profesjonalny program przeznaczony do prowadzenia księgowości w uproszczonej formie – enova356.

Enova356 może z powodzeniem działać jako księga podatkowa dla małych i średnich firm. Jest przeznaczona dla osób fizycznych prowadzących własną działalność gospodarczą lub spółki (cywilne, jawne i partnerskie), których roczny dochód netto nie przekracza 1 200 000 euro. W każdym z tych przypadków enova356 Księga podatkowa może sprawić, że znacznie łatwiejsza stanie się ewidencja przychodów. Program ten posiada również wiele innych możliwości. Pomoże rozliczyć podatek, a wszelka dokumentacja w firmie zawsze będzie zgodna z aktualnymi przepisami.

Ewidencja przychodów w firmie nie musi być skomplikowana

Enova356 doskonale sprawdza się jako program do ryczałtu ewidencjonowanego. Oparta na prowadzeniu małej księgowości umożliwia stworzyć bardzo bogatą Księgę Podatkową Przychodów i Rozchodów. Odpowiednio pogrupowane zapisy są świetną podstawą do sprawnej pracy mechanizmów, które tworzą spójne dane zapisywane jako ewidencja przychodów. Taka funkcjonalność to już odpowiednio zbudowana podstawa do obsłużenia przez program ewidencji ryczałtu. Rozliczenie podatku dochodowego na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych odbywa się dzięki temu całkowicie automatycznie.

Ewidencja ryczałtu to nie koniec bogatej funkcjonalności, jaką wyróżnia się enova356. W skład tego programu wchodzi również rozliczenie podatku VAT, wzory dokumentów, Deklaracje (również w formie elektronicznej), ewidencja środków pieniężnych, zestawienia księgowe, czy też bufor księgowań. Jeśli więc szukasz programu, który w prosty i przystępny sposób pomoże ci zgromadzić wszystkie dane księgowe w jednym miejscu, łatwo przygotowywać sprawozdania oraz prowadzić ewidencję przychodów i ryczałtu – enova356 to program doskonały dla Ciebie!

Nasi Partnerzy

Copyright © 2018 OKTA sp. z o.o. | design by Kompania Informatyczna

Wersja 15.1 wprowadza nowe funkcjonalności, niezbędne do obsługi zmian prawnych obowiązujących w 2019. Jest pierwsza z trzech nowych wersji wprowadzająca te zmian.

Poniżej skrócona lista zmian

a) Kadry Płace:

  • Nowe wersje deklaracji PIT-11(24), PIT4R(8), PIT8AR(7), PIT 8C(9), IFT1/1R(14) (uwaga! bez e-Deklaracji!).  
  • Aktualizacja wskaźników kadrowo – płacowych obowiązujących od 01.01.2019 r.                                
  • Obniżona została podstawa składek ZUS dla właścicieli.                                                              
  • Zmiana zasad obliczania zaliczki podatku w przypadku złożenia przez pracownika oświadczenia o przekroczeniu I przedziału skali, tzw. 50% koszty uzyskania przychodu.

b) Księgowość:

  • Nowe wersje deklaracji CIT (CIT-8(26)) i załączników: CIT-8/O(13), CIT-8/BR(4), CIT-D(6), CIT-ST(7) oraz deklaracji CIT-10Z(4) i IFT-2/IFT-2R(8).
  • Dodane zostały nowe załączniki do CIT-8: CIT-MIT, CIT/8S, CIT/8SP.     
  • Zaktualizowano mechanizm korekty z tytułu złych długów VAT – skrócenie terminu korekty ze 150 do 90 dni.                                  
  • Wprowadzono stawki ryczałtu: 2% i 12,5%.            
  • Aktualizowano stawki w tabeli opłat za środowisko obowiązujących w 2019 r.