Moduł i program do wypożyczalni

Program dla wypożyczalni, taki jak enova365 Wypożyczalnia realizuje najważniejsze funkcje niezbędne do prowadzenia usług związanych z wypożyczaniem np. samochód lub książek.

Oprogramowanie dla bibliotek jest bardzo ważnym elementem. Mimo upływu lat i zmiany predyspozycji społeczeństwa jest ona nadal jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc. Największy wpływ na to ma istniejący w niej księgozbiór. Aby zapanować nad jego ilością i rotacją, musi posiadać sprawny i łatwy w obsłudze program dla biblioteki. Umieścimy w nim nie tylko wszystkie części wyposażenia, ale dodatkowo ulokujemy wszystkie informacje – kto, kiedy i co z niej wypożyczył. Ułatwi to kontrolę nad ewidencją i pozwoli na skontrolowanie czasu wypożyczenia. Wszystkie dane umieszczone w programie możemy dostosować do swoich potrzeb, tworząc odpowiednie bazy, bez obciążania systemów komputerowych, które działają w Windows lub z systemem Android.

Oprogramowanie do wypożyczalni samochodów? Już jest!

Program do wypożyczalni samochodów zadziała podobnie jak program dla biblioteki. Z tą różnicą, że w przypadku prowadzenia takiej działalności potrzebujemy pokwitowań. Każdy klient odwiedzający nasz salon może za pomocą zweryfikowanych danych osobowych zostać umieszczony w bazie danych, a następnie otrzyma pokwitowanie, tak samo, jak obsługująca go osoba. W bazie umieścimy wszystkie znajdujące się w naszym posiadaniu samochody wraz z niezbędnymi informacjami, które będą dotyczyć nie tylko samego ich opisu, ale również opłat związanych z ubezpieczeniem, czy przypomnienie o zmianie opon. Cała baza pozwala na rozmieszczenie interesujących nas informacji w jednym programie.

Zapraszamy do naszej siedziby w Warszawie, lub do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Doradzimy przy wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Nasi Partnerzy

 

Copyright © 2018 OKTA sp. z o.o. | design by Kompania Informatyczna

Wersja 15.1 wprowadza nowe funkcjonalności, niezbędne do obsługi zmian prawnych obowiązujących w 2019. Jest pierwsza z trzech nowych wersji wprowadzająca te zmian.

Poniżej skrócona lista zmian

a) Kadry Płace:

  • Nowe wersje deklaracji PIT-11(24), PIT4R(8), PIT8AR(7), PIT 8C(9), IFT1/1R(14) (uwaga! bez e-Deklaracji!).  
  • Aktualizacja wskaźników kadrowo – płacowych obowiązujących od 01.01.2019 r.                                
  • Obniżona została podstawa składek ZUS dla właścicieli.                                                              
  • Zmiana zasad obliczania zaliczki podatku w przypadku złożenia przez pracownika oświadczenia o przekroczeniu I przedziału skali, tzw. 50% koszty uzyskania przychodu.

b) Księgowość:

  • Nowe wersje deklaracji CIT (CIT-8(26)) i załączników: CIT-8/O(13), CIT-8/BR(4), CIT-D(6), CIT-ST(7) oraz deklaracji CIT-10Z(4) i IFT-2/IFT-2R(8).
  • Dodane zostały nowe załączniki do CIT-8: CIT-MIT, CIT/8S, CIT/8SP.     
  • Zaktualizowano mechanizm korekty z tytułu złych długów VAT – skrócenie terminu korekty ze 150 do 90 dni.                                  
  • Wprowadzono stawki ryczałtu: 2% i 12,5%.            
  • Aktualizowano stawki w tabeli opłat za środowisko obowiązujących w 2019 r.